BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Budżet Związku Gmin Wierzyca przyjęty

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

sobota, 26 stycznia 2013 21:13

Na piątek 25 stycznia zaplanowano drugie Zgromadzenie Związku Gmin Wierzyca. Najważniejszym punktem porządku obrad było przyjęcie budżetu na 2013 rok. Projekt budżetu Związku został dostarczony przedstawicielom gmin z dużym wyprzedzeniem, bo już podczas pierwszego Zgromadzenia, które odbyło się w dniu 29 grudnia 2012 roku.

Więcej: Budżet Związku Gmin Wierzyca przyjęty

 

Życzenia

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

niedziela, 23 grudnia 2012 11:12

W tym wyjątkowym czasie chciałbym złożyć Państwu serdeczne życzenia pogodnych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Niech spotkania przy rodzinnym stole staną się okazją do pojednania, życzliwości i szacunku dla siebie nawzajem, a wspólne śpiewanie kolęd przyniesie radość, bliskość i pokój. W nadchodzącym 2013 roku życzę pomyślności i powodzenia w realizacji planów osobistych i zawodowych.

Zdzisław Czucha
 

Program rozwoju przedsiębiorczości

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 20 grudnia 2012 17:42

Rada Miasta Kościerzyna na wczorajszej sesji uchwaliła "Program Rozwoju Przedsiębiorczości Gminy Miejskiej Kościerzyna na lata 2012-2020". Opracowanie Programu poprzedzone zostało wieloma spotkaniami i konsultacjami.

Więcej: Program rozwoju przedsiębiorczości

 

Kaszubski inkubator przedsiębiorczości

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 18 grudnia 2012 20:26

Po wielu latach dyskusji ruszają prace zmierzające do utworzenia w Kościerzynie inkubatora przedsiębiorczości. Dzisiaj w obecności Marszałka Województwa Pomorskiego uroczyście podpisano umowę na dofinansowanie projektu pt. "Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą na rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach".

Więcej: Kaszubski inkubator przedsiębiorczości

 

Związek Gmin Wierzyca rozpoczyna prace

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 09 grudnia 2012 10:23

Nowelizacja "Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach" nakłada nowe zadania i obowiązki. Najpóźniej od 1 lipca 2013 roku gminy powinny zorganizować odbiór odpadów od mieszkańców. Dotychczas to właściciel nieruchomości był zobowiązany do zawarcia umowy z odbiorcą odpadów. Po wejściu w życie nowych przepisów będzie to obowiązek gmin, a właściciel nieruchomości będzie zobowiązany do uiszczenia stosownej opłaty na konto gminy.

Więcej: Związek Gmin Wierzyca rozpoczyna prace

 

Kolejny raz w "Przesłuchaniu"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 07 grudnia 2012 22:11

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Burmistrzem Zdzisławem Czuchą. Tym razem m.in. o trudnym budżecie na 2013 rok i szukaniu dobrych rozwiązań w czasie kryzysu, a także na temat dialogu z mieszkańcami Kościerzyny oraz o planach na przyszłość miejskiego samorządu. Rozmowę obejrzeć można w serwisie YouTube.
   

Strona 18 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA