BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Rozmawiajmy o Kościerzynie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 21 listopada 2012 20:25

Stało się już dobrą tradycją, że przed uchwaleniem budżetu na kolejny rok organizowane są spotkania z mieszkańcami naszego miasta. Wczorajszego popołudnia do sali im. L.Szopińskiego na zaproszenie władz miasta przyszło wielu mieszkańców, aby przedstawić swoje sprawy, które uważają za ważne.

Więcej: Rozmawiajmy o Kościerzynie

 

Zdzisław Czucha w "Przesłuchaniu"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 23 września 2012 11:06

O działaniach mających na celu utrzymanie kościerskiego sądu, ulgach na przejazdy komunikacją miejską, kształtowaniu podatków lokalnych, wydatkach budżetu miasta i innych ważnych kwestiach z życia miejskiego samorządu mówił Burmistrz Zdzisław Czucha w "Przesłuchaniu". Zapraszamy do obrzejrzenia programu, który znaleźć można w serwisie YouTube.
 

Kościerski SEAP już w Brukseli

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 09 września 2012 19:03

"Plan działań na rzecz zrównoważonej energii dla miasta Kościerzyna” przyjęty uchwałą Rady Miasta Kościerzyna w dniu 29 sierpnia 2012 r. został  już złożony w Brukseli. Złożenie tego dokumentu, w skrócie nazywanego jako SEAP(Sustainable  Energy  Action Plan), jest wypełnieniem jednego z podstawowych zobowiązań wynikającego z przystąpienia do Porozumienia między burmistrzami na rzecz zrównoważonej energii na szczeblu lokalnym.

Więcej: Kościerski SEAP już w Brukseli

 

Budżet obywatelski

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 04 września 2012 20:21

Sezon wakacyjny powoli za nami. Wielu z nas nie miało jednak jeszcze ani czasu, ani możliwości udać się na dłuższy wypoczynek. Niejeden z nas zaczyna pracę po wakacyjnej przerwie zastanawiając się, co przyniesie najbliższy czas. Wybiegamy też myślami w przyszłość i rozważamy, jakie czekają nas wyzwania w kolejnych latach. Ponownie zaczynamy planować budżety na przyszłe dni i lata.

Więcej: Budżet obywatelski

 

Rozwój gospodarczy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 26 sierpnia 2012 12:40

W kadencji 2010-2014 jednym z realizowanych priorytetów programowych w Gminie Miejskiej Kościerzyna jest zbudowanie systemu wsparcia dla inwestycji  i rozwoju przedsiębiorczości.

Więcej: Rozwój gospodarczy

 

Inkubator z dofinansowaniem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 24 sierpnia 2012 21:28

Miasto Kościerzyna jako Lider projektu pt. „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości – szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” w kwietniu tego roku złożyło wniosek o dofinansowanie. Projekt  złożony został do poddziałania 1.5.1 "Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych" Osi Priorytetowej 1 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.

Więcej: Inkubator z dofinansowaniem

   

Strona 19 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA