BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Konferencja

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 20 sierpnia 2012 16:23

Miniona sobota pomimo pięknej wakacyjnej pogody dla wielu z nas była czasem wytężonej pracy. Od godz. 11.00 w  Sali im. Lubomira Szopińskiego odbywała się konferencja poświęcona  współpracy w ramach „Kościerskiego Partnerstwa na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego”, które zapoczątkowane zostało listem intencyjnym podpisanym w dniu 3 sierpnia 2012 r. pomiędzy samorządami miasta, gminy oraz powiatu kościerskiego.

Więcej: Konferencja

 

Współpraca na rzecz pozyskiwania funduszy w latach 2014-2020

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 05 sierpnia 2012 12:10

Miasto, Gmina i Powiat podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w kolejnych latach w zakresie opracowania wspólnego Programu Rozwoju Społeczno-Gospodarczego. Tym samym zawiązano „Kościerskie Partnerstwo na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego”.

Więcej: Współpraca na rzecz pozyskiwania funduszy w latach 2014-2020

 

Szlakiem Papieskim do Słupska

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 16 lipca 2012 16:38

Tradycyjnie w drugi tydzień lipca rozpoczął się - tym razem już XXVII - Kaszubski Spływ Kajakowy „Śladami Remusa”. Uczestnicy spływu zebrali się w sobotę 7 lipca w godzinach popołudniowych. Wielu z nich przyjechało na pole biwakowe w Sulęczynie wprost ze Zjazdu Kaszubów w Sopocie.

Więcej: Szlakiem Papieskim do Słupska

 

Czy grodzisko opóźni budowę obwodnicy?

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 01 lipca 2012 19:51

Pomorski Wojewódzki Konserwator zabytków wydał decyzje zezwalające na prowadzenie badań archeologicznych na terenie działek, przez które projektowany jest przebieg obwodnicy miasta Kościerzyna. Badania dotyczyć będą terenu historycznego grodziska – osady, którą odkryto na  8+800 km projektowanej obwodnicy  w okolicach  Kościerzyna Wybudowanie – Kaliska.

Więcej: Czy grodzisko opóźni budowę obwodnicy?

 

Już wkrótce - kolejny ORLIK

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 26 czerwca 2012 21:17

Rozstrzygnięto  przetarg na wybór wykonawcy boiska ORLIK 2012 przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie, które tak bardzo jest potrzebne uczniom szkoły. Wniosek o dofinansowanie budowy zespołu boisk ORLIK 2012 został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie. Będzie to już trzecie boisko Orlik 2012 budowane przez samorząd miejski.

Więcej: Już wkrótce - kolejny ORLIK

 

GIS startuje w Kościerzynie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 24 czerwca 2012 09:54

GIS – Green Investment Scheme – system  zielonych inwestycji  jest  wynikiem  mechanizmu handlu uprawnieniami do emisji. GIS sprowadza  się do wprowadzenia  proekologicznego efektu wynikającego ze zbywania nadwyżek jednostek AAU (AAU - ang. Assigned Amount Units, pl. jednostka przyznanej emisji; umowna jednostka przyznanych praw do emisji gazów cieplarnianych. 1 AAU = 1 tona ekwiwalentu CO2).

Więcej: GIS startuje w Kościerzynie

   

Strona 20 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA