BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Ślubowanie burmistrza Zdzisława Czuchy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 08 grudnia 2010 20:25

8 grudnia podczas sesji Rady Miasta Kościerzyna Zdzisław Czucha złożył ślubowanie i w ten sposób oficjalnie został burmistrzem na kadencję 2010-2014.

Obejmując urząd burmistrza miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg. - brzmiały słowa wypowiedziane przez Zdzisława Czuchę.

Więcej: Ślubowanie burmistrza Zdzisława Czuchy

 

Zdzisław Czucha burmistrzem Kościerzyny

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 06 grudnia 2010 21:33

W drugiej turze wyborów bezpośrednich na burmistrza Kościerzyny zdecydowaną większością głosów wygrał Zdzisław Czucha. Pokonał swojego konkurenta uzyskując 53,54% - zagłosowało na niego 4798 Kościerzaków.

Dziękuję za poparcie mieszkańców Kościerzyny. To były najważniejsze od wielu lat wybory w naszym mieście. Ponownie postawiłem się do Waszej dyspozycji - dziękuję za zaufanie. Moim przesłaniem na nadchodzącą kadencję jest budowanie w zgodzie, z szacunkiem dla ludzi. Tego dzisiaj potrzeba Kościerzynie. Tego potrzebujemy my wszyscy - mówi Zdzisław Czucha.
Współpraca, porozumienie, zdolność do kompromisu to wartości, którymi powinniśmy kierować  się w trosce o rozwój naszego miasta. Kościerzyna była, jest i będzie najważniejsza. O to musimy dbać. To jest najwyższy cel na tę kadencję.

PANIE BURMISTRZU - GRATULUJEMY!
 

Szanowni Kościerzacy,

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 03 grudnia 2010 11:22

serdecznie dziękuję za Wasze głosy oddane w pierwszej turze wyborów. To wielki zaszczyt cieszyć się tak dużym poparciem, mimo że przez ostatnie trzy lata nie decydowałem o naszych lokalnych sprawach.

Dziękując za wsparcie chciałbym jednocześnie zwrócić się do wszystkich, którzy swoimi głosami sprawili, że otrzymałem mandat posła. To dzięki Wam mogłem czas pracy w parlamencie wykorzystać dla rozwoju naszego  miasta i regionu. W mojej pracy poselskiej najważniejsza zawsze była Kościerzyna i Ziemia Kościerska.

Nawiązanie nowych kontaktów, zdobycie cennych doświadczeń, dostrzeżenie nowych szans dla Kościerzyny – to ogromny kapitał, który zyskałem będąc posłem Ziemi Kościerskiej na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Jestem przekonany, że wszystkie te możliwości trzeba wykorzystać dla rozwoju naszego miasta. Najpełniej mogę to zrobić pełniąc funkcję burmistrza, dlatego startuję w wyborach.

Teraz wspólnie mamy szansę zrobić dla Kościerzyny jeszcze więcej.

Budujmy w zgodzie. Z szacunkiem dla ludzi. Kościerzyna była, jest i będzie najważniejsza.

Zdzisław Czucha

 

Kościerzyna potrzebuje pojednania, szacunku i budowania w zgodzie – debata kandydatów

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 01 grudnia 2010 22:42

30 listopada w Hali Sokolnia odbyła się druga debata kandydatów na burmistrza Kościerzyny. Zdzisław Czucha i Marcin Modrzejewski spotkali się, by rozmawiać o swoich pomysłach na zarządzanie naszym miastem.

Więcej: Kościerzyna potrzebuje pojednania, szacunku i budowania w zgodzie – debata kandydatów

 

Współpraca i porozumienie - nowy spot

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 30 listopada 2010 23:44

Współpraca, porozumienie, zdolność do kompromisu to wartości, którymi powinniśmy się kierować w trosce o rozwój naszego miasta. Kościerzyna była, jest i będzie najważniejsza. O to musimy dbać. To jest najwyższy cel na tę kadencję.

Zapraszamy do obejrzenia nowego spotu Zdzisława Czuchy -
kandydata na burmistrza Kościerzyny. 

Więcej: Współpraca i porozumienie - nowy spot

 

Minister Marek Biernacki w Kościerzynie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 29 listopada 2010 22:03

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Jerzego Buzka, poseł na Sejm RP Marek Biernacki 29 listopada odwiedził Kościerzynę. Podczas konferencji prasowej z udziałem lokalnych mediów skomentował bieżącą sytuację polityczną w naszym mieście. Jego zdaniem, zawiązanie koalicji przez Platformę Obywatelską oraz Samorządność i Sprawiedliwość to dobry przykład współpracy ponad podziałami.

Cieszę się, że na poziomie lokalnym ludzie potrafią dojść do porozumienia - stwierdził minister. Podstawą tego porozumienia są wspólnie wyznawane wartości.

Duży udział w powstaniu koalicji ma kandydat na burmistrza Zdzisław Czucha, który od wielu lat potrafi współpracować mając jako cel dobro naszego miasta. Najlepszym dowodem na zdolności Zdzisława Czuchy do poszukiwania kompromisu jest fakt, iż przy jednym stole siadają i o problemach lokalnych rozmawiają powiatowi szefowie PiS, PSL oraz PO. Nie można też zapominać o otwartości Zdzisława Czuchy i chęci współpracy z lokalnymi komitetami i organizacjami. Swój program dla Kościerzyny szeroko konsultował m.in. z organizacjami pozarządowymi, przedstawicielami seniorów, działaczami kaszubskimi.

Więcej: Minister Marek Biernacki w Kościerzynie

   

Strona 36 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA