BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Popołudnie na ulicy Kartuskiej, mecz Kaszubii i ulica Towarowa

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 09 listopada 2014 09:33

Wczoraj w moim planie spotkań z mieszkańcami miałem ulicę Kartuską, a następnie mecz Kaszubii z Lechią II Gdańsk i spotkanie z kibicami naszego klubu.

Więcej: Popołudnie na ulicy Kartuskiej, mecz Kaszubii i ulica Towarowa

 

Rozdano Stypendia Burmistrza Miasta Kościerzyna

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 09 listopada 2014 09:24

Stało się już dobrą tradycją, że uczniowie i studenci osiągający najlepsze wyniki w nauce otrzymują stypendia Burmistrza Miasta Kościerzyna. Rada Miasta uchwalając budżet miasta na kolejny rok budżetowy zabezpiecza środki na ten jakże szczytny cel. Także w budżecie na 2014 rok wydzielone zostały środki w kwocie prawie 80 tys. złotych.

Więcej: Rozdano Stypendia Burmistrza Miasta Kościerzyna

 

Zdzisław Czucha w "Przesłuchaniu"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

sobota, 08 listopada 2014 15:44

W "Przesłuchaniu" burmistrz Zdzisław Czucha rozmawiał z Krzysztofem Wenckim i Martą Gerbatowską m.in. o otwarciu inkubatora przedsiębiorczości w Kościerzynie, na temat pieniędzy, które mamy szansę otrzymać w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, o kolejnych drogach, które wyremontujemy w ramach tzw. "schetynówek". Poruszono też kwestię prowadzonej obecnie kampanii wyborczej. Zapraszamy do obejrzenia. Wywiad obejrzeć można w portalu Youtube.
 

Osiedle Rogali i Tysiąclecia

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 07 listopada 2014 23:57

Mając chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków poszedłem w rejon miasta, w którym mieszkałem przez długie lata. Jakże miło było spotkać ponownie sąsiadów i znajomych z osiedla! Najwięcej osób spotkałem przy sklepie Pani Karoliny Chmielewskiej na rogu ulic Szkolnej i Majkowskiego.

Więcej: Osiedle Rogali i Tysiąclecia

 

Kościerzyny czar

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 07 listopada 2014 23:39

Pełna Kościerzaków sala Lubomira Szopińskiego to niecodzienny widok. Kościerzyna z lat 60. w ujęciu operatorów kamery zgromadziła dzisiaj prawdziwe tłumy. Działający w tym okresie klub filmowy "Taśma" był organizatorem wielu działań, w wyniku których powstały filmy pokazujące wiele ważnych wydarzeń z tamtego okresu.

Więcej: Kościerzyny czar

 

Rozmowy z Kościerzakami na ulicy Towarowej i osiedlu Plebanka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 07 listopada 2014 07:47

Wczorajszym popołudniem pojechałem na ulicę Towarową. Trzeba przyznać, że zdecydowanie poprawi się jakość życie mieszkańców tego osiedla. Roboty na remontowanej ulicy Towarowej praktycznie zakończone na odcinku od ulicy Wita Stwosza do granicy miasta pod Nowy Klincz. Tak sobie pomyślałem - jaka wielka szkoda, że w odpowiednim czasie Rada Gminy Kościerzyna nie zgodziła się na realizację odcinka drogi gminnej do Nowego Klincza.

Więcej: Rozmowy z Kościerzakami na ulicy Towarowej i osiedlu Plebanka

   

Strona 7 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA