BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Rozmowy z Kościerzakami na ulicy Towarowej i osiedlu Plebanka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 07 listopada 2014 07:47

Wczorajszym popołudniem pojechałem na ulicę Towarową. Trzeba przyznać, że zdecydowanie poprawi się jakość życie mieszkańców tego osiedla. Roboty na remontowanej ulicy Towarowej praktycznie zakończone na odcinku od ulicy Wita Stwosza do granicy miasta pod Nowy Klincz. Tak sobie pomyślałem - jaka wielka szkoda, że w odpowiednim czasie Rada Gminy Kościerzyna nie zgodziła się na realizację odcinka drogi gminnej do Nowego Klincza.

Więcej: Rozmowy z Kościerzakami na ulicy Towarowej i osiedlu Plebanka

 

Debaty kandydatów

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 06 listopada 2014 19:58

Odbyły się kolejne debaty kandydatów na burmistrza Kościerzyny, zorganizowane przed Młodzieżową Radę Miasta oraz Radio Weekend. Niestety, były to spotkania bez szerokiego udziału mieszkańców. Do tej pory Kościerzacy mogli porozmawiać z kandydatami na burmistrza tylko podczas debaty zorganizowanej przez Dziennik Bałtycki. Debaty, na którą przyszedł tylko Zdzisław Czucha. Zapraszamy do obejrzenie relacji ze spotkania z Młodzieżową Rada Miasta oraz wysłuchania rozmowy kandydatów w Radiu Weekend.
 

Popołudniowy spacer ulicą Norwida

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 05 listopada 2014 21:48

Przy pięknej słonecznej pogodzie wybrałem się dzisiaj na spotkanie z mieszkańcami ulicy Norwida. Zastanawiałem się, czy czymś mnie zaskoczą i czy pojawi się jakiś nowy temat albo propozycja, której realizacja miałaby wpływ na poprawę warunków zamieszkiwania w tej części miasta. Już pierwszych kilka rozmów dało niespodziewane spostrzeżenia.

Więcej: Popołudniowy spacer ulicą Norwida

 

O sprawach miasta z kościerską młodzieżą

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 04 listopada 2014 22:38

Młodzieżowa Rada Miasta była organizatorem spotkania z kandydatami na burmistrza Kościerzyny. Przygotowanie debaty wymagało sporo pracy, więc na samym początku chciałbym wyrazić moje uznanie, bo prawie dwugodzinna rozmowa z kandydatami była bardzo ciekawa, co stało się dzięki sprawnej organizacji.

Więcej: O sprawach miasta z kościerską młodzieżą

 

Spotkania z mieszkańcami osiedla Małcużyńskiego-Piechowskiego

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 03 listopada 2014 22:57

Dzisiejsze popołudnie minęło mi na spotkaniach z mieszkańcami. Przeprowadziłem wiele rozmów, podczas których mieszkańcy zgłosili dużo cennych spostrzeżeń. Raz jeszcze potwierdziła się zasada, że najlepszymi obserwatorami tego, co dzieje się w Kościerzynie są właśnie mieszkańcy, a ważne są często drobne usprawnienia poprawiające komfort zamieszkania. Wiata przystankowa, miejsca parkingowe, plac rekreacyjno-wypoczynkowy, plac zabaw i boisko, zieleń osiedlowa, remont ulicy Piechowskiego to najczęściej zgłaszane postulaty na osiedlu przy ulicach Małcużyńskiego i Piechowskiego.

Więcej: Spotkania z mieszkańcami osiedla Małcużyńskiego-Piechowskiego

 

Sukces - jest dofinansowanie na remonty dróg!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 02 listopada 2014 20:12

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych to jedyny program, z którego możliwe jest pozyskanie finansowania na przebudowę dróg lokalnych. Tak w pierwszej, jak i drugiej edycji nasze miasto startowało we wszystkich konkursach. Można wręcz stwierdzić, że staliśmy się specjalistami w tej dziedzinie, gdyż nasze projekty za każdym razem uzyskały wysoką ocenę gwarantującą pozyskanie dofinansowania. Podobnie było i tym razem. Nasz projekt dotyczący przebudowy układu drogowego łączącego Szpital Specjalistyczny z węzłem integracyjnym na dworcu kolejowym w Kościerzynie uzyskał bardzo wysoką ocenę komisji oceniającej wnioski i zakwalifikowany został do dofinansowania.

Więcej: Sukces - jest dofinansowanie na remonty dróg!

   

Strona 7 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA