BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Debaty kandydatów

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 06 listopada 2014 19:58

Odbyły się kolejne debaty kandydatów na burmistrza Kościerzyny, zorganizowane przed Młodzieżową Radę Miasta oraz Radio Weekend. Niestety, były to spotkania bez szerokiego udziału mieszkańców. Do tej pory Kościerzacy mogli porozmawiać z kandydatami na burmistrza tylko podczas debaty zorganizowanej przez Dziennik Bałtycki. Debaty, na którą przyszedł tylko Zdzisław Czucha. Zapraszamy do obejrzenie relacji ze spotkania z Młodzieżową Rada Miasta oraz wysłuchania rozmowy kandydatów w Radiu Weekend.
 

Popołudniowy spacer ulicą Norwida

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 05 listopada 2014 21:48

Przy pięknej słonecznej pogodzie wybrałem się dzisiaj na spotkanie z mieszkańcami ulicy Norwida. Zastanawiałem się, czy czymś mnie zaskoczą i czy pojawi się jakiś nowy temat albo propozycja, której realizacja miałaby wpływ na poprawę warunków zamieszkiwania w tej części miasta. Już pierwszych kilka rozmów dało niespodziewane spostrzeżenia.

Więcej: Popołudniowy spacer ulicą Norwida

 

O sprawach miasta z kościerską młodzieżą

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 04 listopada 2014 22:38

Młodzieżowa Rada Miasta była organizatorem spotkania z kandydatami na burmistrza Kościerzyny. Przygotowanie debaty wymagało sporo pracy, więc na samym początku chciałbym wyrazić moje uznanie, bo prawie dwugodzinna rozmowa z kandydatami była bardzo ciekawa, co stało się dzięki sprawnej organizacji.

Więcej: O sprawach miasta z kościerską młodzieżą

 

Spotkania z mieszkańcami osiedla Małcużyńskiego-Piechowskiego

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 03 listopada 2014 22:57

Dzisiejsze popołudnie minęło mi na spotkaniach z mieszkańcami. Przeprowadziłem wiele rozmów, podczas których mieszkańcy zgłosili dużo cennych spostrzeżeń. Raz jeszcze potwierdziła się zasada, że najlepszymi obserwatorami tego, co dzieje się w Kościerzynie są właśnie mieszkańcy, a ważne są często drobne usprawnienia poprawiające komfort zamieszkania. Wiata przystankowa, miejsca parkingowe, plac rekreacyjno-wypoczynkowy, plac zabaw i boisko, zieleń osiedlowa, remont ulicy Piechowskiego to najczęściej zgłaszane postulaty na osiedlu przy ulicach Małcużyńskiego i Piechowskiego.

Więcej: Spotkania z mieszkańcami osiedla Małcużyńskiego-Piechowskiego

 

Sukces - jest dofinansowanie na remonty dróg!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 02 listopada 2014 20:12

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych to jedyny program, z którego możliwe jest pozyskanie finansowania na przebudowę dróg lokalnych. Tak w pierwszej, jak i drugiej edycji nasze miasto startowało we wszystkich konkursach. Można wręcz stwierdzić, że staliśmy się specjalistami w tej dziedzinie, gdyż nasze projekty za każdym razem uzyskały wysoką ocenę gwarantującą pozyskanie dofinansowania. Podobnie było i tym razem. Nasz projekt dotyczący przebudowy układu drogowego łączącego Szpital Specjalistyczny z węzłem integracyjnym na dworcu kolejowym w Kościerzynie uzyskał bardzo wysoką ocenę komisji oceniającej wnioski i zakwalifikowany został do dofinansowania.

Więcej: Sukces - jest dofinansowanie na remonty dróg!

 

Miejski Obszar Funkcjonalny - dotacje europejskie na rozwój Kościerzyny

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 02 listopada 2014 17:46

Podpisanie porozumienia pomiędzy Zarządem Województwa Pomorskiego a reprezentacją Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyna, której miałem zaszczyt przewodniczyć kończy żmudny, bo prawie roczny proces negocjacji. Ostatecznie w porozumieniu, podpisanym w dniu 28 października br. znalazło się 5 projektów.

Więcej: Miejski Obszar Funkcjonalny - dotacje europejskie na rozwój Kościerzyny

   

Strona 8 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA