BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Jedziemy obwodnicą - 1 października szczęśliwy dla Kościerzyny

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 01 października 2017 20:11

Kiedy 1 października 2013 roku Rada Ministrów na wniosek Sławomira Nowaka Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej podejmowała uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą ”Program Budowy Dróg krajowych na lata 2011-2015” niewielu wierzyło, że to przełomowa chwila w wieloletnich staraniach o budowę kościerskiej obwodnicy. Czas płynął, a sceptyków przybywało. Jeszcze podczas uroczystej sesji Rady Miasta w dniu 10 września 2014 roku, na której  doszło do podpisania umowy pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku a firmą Strabag sp z.o.o. , słyszałem, że to kiełbasa wyborcza przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Jednak zgodnie z założonym planem budowa postępowała. Trwały prace projektowe i roboty przygotowawcze. Wiosną 2015 roku pojawił się ciężki sprzęt i powoli stało się dla wszystkich jasne, że niemożliwe przekształca się w realne kształty. Zima 2015/2016 roku okazała się na tyle łaskawa, że nie opóźniła prac. Rzetelnie przepracowano cały kolejny rok i kolejną zimę oraz całe tegoroczne jakże trudne bo wyjątkowo deszczowe lato, a jednak się udało.

Więcej: Jedziemy obwodnicą - 1 października szczęśliwy dla Kościerzyny

 

Na urlop do Rzymu...

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 27 sierpnia 2017 20:01

Kiedy późnym wieczorem 11 sierpnia 2017 r. wielu z nas obserwowało jasne niebo nikt z nas nie sądził, że to początek kataklizmu. My Kościerzacy mieliśmy tego wieczoru po prostu wiele szczęścia. To, czego doświadczyli tej nocy nasi sąsiedzi z okolicznych miejscowości, dotarło do nas dopiero w sobotni poranek. Ogrom zniszczeń trudno opisać słowami - trzeba to zobaczyć, aby zrozumieć dramat ludzi, którzy znaleźli się w zasięgu żywiołu.

Więcej: Na urlop do Rzymu...

 

Pociągiem do Kościerzyny

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 21 grudnia 2016 17:22

12 grudnia 2016 roku to data, która z pewnością będzie zapamiętana w Kościerzynie jako dzień ważnych wydarzeń w życiu naszego miasta. Po pierwsze Pan Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego wraz z delegacja przyjechał pociągiem bezpośrednio z Gdańska. Można zapytać - właściwie co to za wydarzenie?  A jednak Kościerzyna i mieszkańcy powiatu kościerskiego czekali na to połączenie od dawna.

Więcej: Pociągiem do Kościerzyny

 

Decyzja ZRID wydana

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 20 października 2015 13:13

19 października 2015 roku z pewnością przejdzie do historii naszego miasta. Tego dnia Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski w obecności licznie zgromadzonych  gości podpisał decyzję  umożliwiającą  rozpoczęcie robót budowlanych przy kościerskiej obwodnicy. Przejście przez wszystkie etapy przygotowania inwestycji zabrało wiele lat, jednak wysiłek się opłacił. Wiele polskich miast i miejscowości także zabiega o budowę obwodnic. Jednak to my znaleźliśmy się w tym elitarnym gronie miast, które otrzymały pozytywną decyzję polskiego rządu zapewniającą finansowanie inwestycji.

Więcej: Decyzja ZRID wydana

 

Rozpoczęcie prac na budowie obwodnicy Kościerzyny coraz bliżej

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 18 października 2015 21:20

Jutro w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Pomorski  Ryszard Stachurski przekaże Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, koniecznej do rozpoczęcia robót budowlanych obwodnicy Kościerzyny. Podpisana 10 września ubiegłego roku w Kościerzynie  umowa  pomiędzy GDDKiA a konsorcjum  firm STRABAG Sp. z o. o. oraz Heilit+Woerner Sp. z o. o. będzie mogła przejść  z  fazy prac projektowych w kolejną fazę, robót budowlanych.

Więcej: Rozpoczęcie prac na budowie obwodnicy Kościerzyny coraz bliżej

 

66 Pułk Piechoty

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 14 sierpnia 2015 19:57

Do Naczelnika Państwa  i Naczelnego Wodza Wojsk Polskich, Komendanta Józefa Piłsudskiego - wiernych synów Polski, Kaszubów Prus Królewskich i Pomorza….. tymi słowami zaczynała się petycja, którą 24 października 1919 roku delegacja składająca się z Kaszubów oraz żołnierzy pułku złożyła w Belwederze na ręce Naczelnego Wodza.

Więcej: 66 Pułk Piechoty

   

Strona 2 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA