BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Towarową nie tylko do skansenu

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 15 maja 2014 20:30

Muzeum Ziemi Kościerskiej zakończyło swój trwający dwa lata projekt, finansowany przy udziale środków Unii Europejskiej oraz budżetu miasta Kościerzyna - projekt rewitalizacji Skansenu Parowozownia. Uroczyste otwarcie w dniu 2 maja zgromadziło wiele osobistości świata kultury, a też polityki. Obiekty po gruntownym remoncie prezentują się okazale, jednak otoczenie, a szczególnie dojazd ulicą Towarową to już świat z innej bajki.

Więcej: Towarową nie tylko do skansenu

 

6 biega na 6

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 15 maja 2014 20:20

Bieganie zawsze było atrakcyjną i - co także ważne - dostępną oraz tanią formą aktywnego stylu życia dla osób w każdym wieku. Wiele biegowych imprez, w których udział biorą nasi mieszkańcy oraz sukcesy naszych lekkoatletów było inspiracją do podjęcia działań zmierzających do rozbudowy bazy sportowej, dającej możliwości treningu na profesjonalnym poziomie.

Więcej: 6 biega na 6

 

Białej piłeczki czar

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 13 maja 2014 19:20

W niedzielne przedpołudnie miłośnicy gry w golfa zebrali się na polu golfowym, aby zagrać w turnieju pod patronatem Jana Kozłowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego. Deszczowa pogoda dla graczy nie stanowiła większego problemu, bo przecież golf jest grą w otwartym terenie, gdzie pogoda bywa różna.

Więcej: Białej piłeczki czar

 

O pomniku Józefa Wybickiego

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 27 kwietnia 2014 10:41

Pomnik Józefa Wybickiego, a szczególnie jego otoczenie i plac przed pomnikiem były przedmiotem konkursu urbanistyczno-architektonicznego zorganizowanego i ogłoszonego przez miasto Kościerzyna.

Więcej: O pomniku Józefa Wybickiego

 

Życzenia

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 17 kwietnia 2014 19:50

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam serdeczne życzenia zdrowia, spokoju i radości. Niech ten szczególny czas wypełniony będzie nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia, a odpoczynek w gronie najbliższych da energię do dalszych pełnych sukcesów działań.
 
Zdzisław Czucha
 

VII Pomorski Kongres Obywatelski

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 13 kwietnia 2014 11:05

W sobotnie przedpołudnie Gmach Główny Politechniki Gdańskiej zapełnił się uczestnikami VII Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego. Obrady kongresu odbywały się pod hasłem - "Energia Pomorzan - skąd ją czerpać i jak z niej korzystać ".

Więcej: VII Pomorski Kongres Obywatelski

   

Strona 12 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA