BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Kto zbuduje kościerską obwodnicę?

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 20 października 2013 22:18

Od decyzji rządu, który na posiedzeniu Rady Ministrów podjął uchwałę, na mocy której przyznano środki na budowę kościerskiej obwodnicy, minęło dokładnie 18 dni, a już mamy kolejny ważny etap. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy, któremu zostanie powierzona budowa kościerskiej obwodnicy. Szczegóły ogłoszonego przetargu można znaleźć tutaj.

Więcej: Kto zbuduje kościerską obwodnicę?

 

O obwodnicy w mediach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 17 października 2013 16:00

Kościerska obwodnica to temat ważny dla lokalnych i regionalnych mediów. Nic dziwnego - na tę drogę mieszkańcy Kościerzyny, powiatu kościerskiego i całego województwa pomorskiego czekają od lat. Teraz, gdy Rząd RP zabezpieczył środki na budowę obwodnicy, pisze i mówi o niej wielu dziennikarzy.

Więcej: O obwodnicy w mediach

 

Kościerskie sprawy w Warszawie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

sobota, 12 października 2013 20:26

Budowa obwodnicy miasta Kościerzyna była jedną ze spraw, które Zdzisław Czucha, Burmistrz Miasta poruszył w trakcie rozmowy z Ministrem Transportu i Gospodarki Morskiej Sławomirem Nowakiem podczas roboczej wizyty w Warszawie w dniu 8 października 2013 r.

Więcej: Kościerskie sprawy w Warszawie

 

1 października 2013 ...

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

wtorek, 01 października 2013 19:53

… ta data większości z nas kojarzy się z rozpoczęciem roku akademickiego. Od dzisiaj z pewnością wejdzie na karty historii naszego miasta i będzie  miała dla nas, Kościerzaków, jeszcze jedno symboliczne znaczenie. To właśnie dzisiaj Rada Ministrów podjęła uchwałę przyjmującą  złożony  przez  Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Projekt uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015”.

Więcej: 1 października 2013 ...

 

2+1 na kościerskiej obwodnicy - refleksji kilka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 21 sierpnia 2013 21:00

2+1 dla większości z nas kojarzy się z muzycznymi przebojami popularnego zespołu. Jednak takim określeniem przyjęło się też nazywać coraz popularniejsze rozwiązanie przy organizacji ruchu i budowie dróg.

Więcej: 2+1 na kościerskiej obwodnicy - refleksji kilka

 

Budowa obwodnicy coraz bliżej...

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 07 sierpnia 2013 23:52

Jest wielka szansa, że już w przyszłym roku ruszy wielka i tak bardzo oczekiwana przez mieszkańców Kościerzyny inwestycja, jaką jest obwodnica naszego miasta.

Więcej: Budowa obwodnicy coraz bliżej...

   

Strona 15 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA