BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Kajakiem po Kaszubach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

poniedziałek, 05 sierpnia 2013 17:05

Okres wakacji to także czas, kiedy zastanawiamy się jak go najlepiej wykorzystać, aby nabrać sił na kolejne miesiące. Jeżeli nie zamierzamy wyjeżdżać gdzieś daleko to z pewnością dobrym pomysłem może być kajakowa przygoda na kaszubskich wodach.

Więcej: Kajakiem po Kaszubach

 

KAWKA wystartowała w Kościerzynie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 05 lipca 2013 22:39

Poprawa jakości powietrza w naszym mieście to zadanie trudne i kosztowne. Warto zauważyć, że efekty zależą od wysiłku i świadomości wszystkich mieszkańców. Po zakończeniu budowy sieci ciepłowniczych w ulicy Dworcowej oraz na Osiedlu Tomasza Rogali i wymianie magistrali w ul. Tetmajera wraz z modernizacją pompowni w kotłowni K1 nadszedł czas na kolejne zadania w naszym mieście prowadzące właśnie do poprawy jakości powietrza.

Więcej: KAWKA wystartowała w Kościerzynie

 

Pracowity okres w Radzie Miasta

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

piątek, 05 lipca 2013 22:18

Uchwała Rady Miasta z dnia 25 czerwca 2013 r. w sprawie przystąpienia do aktualizacji Strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Miasta Kościerzyna na lata 2005-2015 otwiera kolejny etap przygotowań do nowej perespektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Podejmując uchwałę Rada Miasta rozpoczęła prace zmierzające do wyznaczenia kluczowych kierunków rozwoju miasta na kolejne lata.

Więcej: Pracowity okres w Radzie Miasta

 

Wywiad z Burmistrzem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 12 czerwca 2013 18:48

Tym razem w "Przesłuchaniu" Telewizji Kaszuby Zdzisław Czucha mówił m.in. na temat inwestycji "Mój Rynek" prowadzonej na kościerskim targowisku, o rewitalizacji terenu wokół pomnika Józefa Wybickiego, o ciągłych poprawkach na wyremontowanym w 2010 roku Rynku i konieczności naprawy usterek w Sali Szopińskiego, a także na temat innych ważnych kościerskich spraw. Zapraszamy do obejrzenia programu w serwisie YouTube.
 

Przygotowania do nowego budżetu Unii Europejskiej

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 12 czerwca 2013 18:39

Kończy się perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2007-2013, którą nasze miasto może uznać za bardzo udaną. Podobnie jak w roku 2006 poprzedzającym perspektywę finansową na lata 2007-2013, tak i teraz trwają intensywne prace nad projektami na kolejne lata. Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2014-2020 to duże wyzwanie, do którego Burmistrz i Rada Miasta Kościerzyna przywiązują szczególnie wiele uwagi.

Więcej: Przygotowania do nowego budżetu Unii Europejskiej

 

Wspomnienie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 11 kwietnia 2013 18:04

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…. pisał ksiądz Jan Twardowski w wierszu "Śpieszmy się". Słowa te są często wypowiadane, kiedy nagle odchodzi ktoś kogo znaliśmy i był nam bliski. Kiedy w sobotni poranek 10 kwietnia 2010 roku przygotowywałem się do wyjazdu na Zjazd Pomorskiej Izby Inżynierów Budownictwa w Gdańsku nic nie zapowiadało, że ten dzień tak boleśnie zapisze się na kartach historii.

Więcej: Wspomnienie

   

Strona 16 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA