BUDUJMY W ZGODZIE. Z SZACUNKIEM DLA LUDZI.

Przesłuchanie w TVK

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 07 kwietnia 2013 20:28

Burmistrz Zdzisław Czucha kolejny raz był gościem w "Przesłuchaniu" Telewizji Kaszuby. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy, podczas której poruszono m.in. tematy takie jak: remont kościerskiego targowiska, stan powietrza w naszym mieście, sytuacja Szpitala Specjalistycznego, nowe zasady i stawki za wywóz śmieci. Program obejrzeć można w serwisie YouTube.

 

Obrady Zgromadzenia Związku Gmin Wierzyca

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 04 kwietnia 2013 22:00

Zgromadzenie Związku Gmin Wierzyca, korzystając z wejścia w życie znowelizowanej "Ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach", zmieniło zasady ustalania opłat za wywóz odpadów komunalnych. Podczas obrad w dniu 29 marca br. Zgromadzenie  uchwaliło kilka ważnych uchwał  regulujących system gospodarki odpadami.

Więcej: Obrady Zgromadzenia Związku Gmin Wierzyca

 

„Równ@ szansa" – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Kościerzynie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

środa, 03 kwietnia 2013 19:39

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj funkcjonowanie współczesnego świata bez Internetu. Coraz więcej spraw dostępnych jest przez Internet, dokonujemy zakupów, korzystamy z bankowości internetowej, załatwiamy sprawy urzędowe, wymieniamy informacje - to tylko kilka przykładów na to, jak głęboko Internet wkracza w nasze codzienne życie. Dostęp do globalnej sieci wydaje się dzisiaj sprawą oczywistą. Jednak czy na pewno tak jest?

Więcej: „Równ@ szansa" – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Kościerzynie

 

Życzenia Wielkanocne

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

czwartek, 28 marca 2013 19:09

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam serdeczne życzenia zdrowia, spokoju i radości. Niech ten szczególny czas wypełniony będzie nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia, a odpoczynek w gronie najbliższych da energię do dalszych działań.
 
Zdzisław Czucha
 

O sądach w "Kości Niezgody"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

sobota, 23 lutego 2013 20:50

Reforma ministra sprawiedliwości, zakładająca likwidację niektórych sądów w małych miejscowościach, wzburzyła samorządowców. 19 lutego gośćmi redaktora Janusza Trusa w programie "Kość Niezgody" byli burmistrz Kościerzyny Zdzisław Czucha oraz kościerski starosta Piotr Lizakowski. Zapraszamy do obejrzenia programu, który znaleźć można na stronie internetowej Telewizji Gdańsk.
 

93 rocznica wkroczenia do Kościerzyny błękitnej armii

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

niedziela, 27 stycznia 2013 15:28

 
Dzisiaj wspominamy ważne i doniosłe w dziejach naszego miasta wydarzenie. 93 lata temu, w zimowy, sobotni dzień - 31 stycznia 1920 roku, po 148 latach niewoli pruskiej do odświętnej, udekorowanej wieńcami oraz biało-czerwonymi flagami i chorągwiami Kościerzyny wkroczyły polskie oddziały błękitnej armii generała Józefa Hallera. Polskich ułanów witano w atmosferze wielkiej radości i poczuciu narodowej dumy.

Więcej: 93 rocznica wkroczenia do Kościerzyny błękitnej armii

   

Strona 17 z 42

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA