Towarową nie tylko do skansenu

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Muzeum Ziemi Kościerskiej zakończyło swój trwający dwa lata projekt, finansowany przy udziale środków Unii Europejskiej oraz budżetu miasta Kościerzyna - projekt rewitalizacji Skansenu Parowozownia. Uroczyste otwarcie w dniu 2 maja zgromadziło wiele osobistości świata kultury, a też polityki. Obiekty po gruntownym remoncie prezentują się okazale, jednak otoczenie, a szczególnie dojazd ulicą Towarową to już świat z innej bajki.

Pierwotne plany zakładały równoległe realizacje prac na terenie skansenu oraz na ulicy Towarowej. Pierwszy etap i podejście do jej remontu okazały się nieudane, gdyż projekt jednoczesnej rmodernizacji drogi razem z gminą Kościerzyna nie znalazł tam akceptacji wśród radnych. Jednak nie ustawaliśmy w staraniach, aby ten ważny dla mieszkańców, ale także dla naszej placówki muzealnej projekt zrealizować.

Uzyskane dofinansowanie pozwoli nam kolejny raz realizować przebudowę naszych dróg w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność- Rozwój”.

Satysfakcja jest tym większa, że nasz projekt pt. „Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego w obszarze drogi wojewódzkiej nr 221 poprzez modernizację ulicy Towarowej w Kościerzynie”, przygotowany w porozumieniu z przedsiębiorcami i mieszkańcami, został pozytywnie oceniony i uzyskał maksymalne możliwe dofinansowanie w kwocie 3 000 000 złotych.

Zdzisław Czucha

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA