Jaka przyszłość terenów dworca autobusowego?

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję zagospodarowania terenu obecnego dworca PKS przy ul. Młyńskiej było przedmiotem prac sądu konkursowego pod przewodnictwem Pani prof. dr inż. Romany Cielątkowskiej. Konkurs zorganizowany został w ramach współpracy miasta Kościerzyna z Politechniką Gdańską.

Studenci Wydziału Architektury, bo to do nich skierowane było zaproszenie do udziału w konkursie, złożyli prace do oceny. Wybór zwycięskiej pracy nie był łatwy, gdyż w ocenie członków sądu konkursowego, w którym miałem zaszczyt pracować, poziom prac był wyjątkowo wysoki. Ostatecznie za najlepszą pracę uznano opracowanie Kajetana Stopy przyznając mu główną nagrodę. Dodatkowo dla dwóch prac przyznano wyróżnienia.

Pokonkursowa wystawa prac zorganizowana została w stylowym patio głównego gmachu Politechniki Gdańskiej, dając możliwość zapoznania się z nimi wszystkim zainteresowanym. Prace będą także zaprezentowane w Kościerzynie podczas Sesji Rady Miasta w dniu 2 lipca. Wtedy to laureatom konkursu zostaną wręczone wyróżnienia.

Zdzisław Czucha
 

alt

alt

alt
Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA