Obwodnica coraz bliżej

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Jutro ważne wydarzenie. Pierwsze i z całą pewnością historyczne spotkanie w sprawie budowy obwodnicy naszego miasta. Firma STRABAG, która złożyła najkorzystniejszą ofertę i z którą prawdopodobnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze umowę dotyczącą budowy, zwróciła się z propozycją zorganizowania pierwszego roboczego spotkania w sprawie realizacji obwodnicy.

Osobiście to symboliczne spotkanie organizuję z wielką satysfakcją, bo to kolejny konkretny efekt naszych wieloletnich starań i pracy całego zespołu współpracowników, którymi mam zaszczyt kierować. Mam więc z tego wydarzenia także sporo osobistej satysfakcji. Jednak najważniejsze, że jest to kolejny ważny krok, aby ta historyczna, tak ważna dla miasta inwestycja mogła powoli wkraczać w fazę realizacji.

Jutro zamieszczę krótkie sprawozdanie ze spotkania.

Aktualizacja w dniu 21 sierpnia 2014 r.

Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy obwodnicy. Zgodnie z tym, co deklarowałem wczoraj chciałbym podać kilka faktów z dzisiejszego, jakże ważnego spotkania, w którym uczestniczyli oprócz Inwestora i Wykonawcy także przedstawiciele powiatu, miasta oraz gminy Kościerzyna. Wykonawca przedstawił personel techniczny, który będzie odpowiedzialny za realizację inwestycji. Podczas spotkania ustalono wiele kwestii technicznych oraz przedyskutowano wiele możliwych wariantów harmonogramu realizacji robót.

Podstawowa informacja dotyczy także podpisania umowy pomiędzy INWESTOREM, którym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku a WYKONAWCĄ - firmą STRABAG. Wszystko wskazuje na to, że umowa może zostać podpisana w ciągu dwóch tygodni. Odpowiednio wcześniej złożyłem propozycję, aby podpisanie umowy zorganizowane zostało w Kościerzynie i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Pozostaje tylko ustalenie terminu.

Zdzisław Czucha
Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA