Zdrowie jest najważniejsze

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Już jutro w Szpitalu Specjalistycznych w Kościerzynie odbędzie się konferencja organizowana z mojej inicjatywy. "Pakiet onkologiczny dla Pomorza" to spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiać na temat tzw. pakietu onkologiczny, według którego od lekarzy rodzin­nych i podstawowej opieki zdrowot­nej będzie zależeć, jak szybko pacjent z podejrzeniem nowotworu trafi do specjalisty.

Konferencja rozpocznie się jutro o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego. W programie zaplanowano:

10.00-10.05 - wystąpienie Wiktora Hajdenrajcha, Prezesa Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie
10.05-10.20 - wystąpienie Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego
10.20-10.35 - "Budowa marki miasta w oparciu o markę Szpitala Specjalistycznego" - Zdzisław Czucha, Burmistrz Miasta Kościerzyna
10.35-10.50 - wystąpienie Sławomira Neumanna, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia
11.05-11.20 - wystąpienie Hanny Zych-Cisoń, Wicemarszałka Województwa Pomorskiego
11.20-11.35 - wystąpienie dr hab. n. med. Jacka Zielińskiego, Konsultanta Wojewódzkiego ds. Chirurgii Onkologicznej
11.35-11.50 - dyskusja

Zdrowie jest dla nas wszystkich bezcenne i najważniejsze, a Szpital Specjalistyczny to największy pracodawca w naszym mieście. Dlatego jednym z fundamentów mojego programu rozwoju Kościerzyny w nadchodzących latach jest współpraca z sektorem usług zdrowotnych zmierzająca do dynamicznego rozwoju na terenie powiatu kościerskiego nowej marki całorocznych usług ochrony zdrowia (usługi rehabilitacyjne, profilaktyka, opieka nad osobami starszymi), rozwój systemu zdrowotnych programów profilaktycznych, badania i rozwój programów zmierzających do uzyskania marki uzdrowiska.


Warto przypomnieć, że to w tej kadencji nasz szpital został całkowicie oddłużony, w czym swój udział miało również miasto Kościerzyna, umarzając wszystkie zaległe podatki od nieruchomości. Myślimy również o rozwoju i przyszłości Szpitala Specjalistycznego, dlatego w ramach
Zintegrowanych Porozumień Terytorialnych (projekty Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyna) wspólnie z samorządem województwa pomorskiego planujemy zmodernizować nasz szpital tworząc projekt obejmujący m.in. scentralizowaną diagnostykę onkologiczną i chemioterapię dzienną. W ramach projektu zakupiona zostanie nowoczesna wysokospecjalistyczna aparatura diagnostyczna, a szpital ma wprowadzić pakiet onkologiczny. Planowany koszt zadania to 11,54 mln zł.

Zdzisław Czucha

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA