Decyzja ZRID wydana

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

19 października 2015 roku z pewnością przejdzie do historii naszego miasta. Tego dnia Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski w obecności licznie zgromadzonych  gości podpisał decyzję  umożliwiającą  rozpoczęcie robót budowlanych przy kościerskiej obwodnicy. Przejście przez wszystkie etapy przygotowania inwestycji zabrało wiele lat, jednak wysiłek się opłacił. Wiele polskich miast i miejscowości także zabiega o budowę obwodnic. Jednak to my znaleźliśmy się w tym elitarnym gronie miast, które otrzymały pozytywną decyzję polskiego rządu zapewniającą finansowanie inwestycji.

Budowa obwodnicy to największa inwestycja w historii Kościerzyny, porównywalna z inwestycją z okresu II Rzeczypospolitej, jaką była budowa linii kolejowej do budującej się Gdyni i portu. Uczestnicząc na zaproszenie Pana Wojewody w tym spotkaniu miałem sporo satysfakcji, że nasze wieloletnie  konsekwentne  starania nie były czasem straconym, a Kościerzyna i jej mieszkańcy dostają kolejną szansę na dynamiczny rozwój.

Dziękuję wszystkim, którzy tak jak ja przez wszystkie te lata wierzyli, że warto. Miałem też wyjątkową okazję, aby podczas spotkania podziękować wszystkim za wiele lat zespołowego działania pro publico bono.

alt
Rynek Infrastruktury
Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA