Jedziemy obwodnicą - 1 października szczęśliwy dla Kościerzyny

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Kiedy 1 października 2013 roku Rada Ministrów na wniosek Sławomira Nowaka Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej podejmowała uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą ”Program Budowy Dróg krajowych na lata 2011-2015” niewielu wierzyło, że to przełomowa chwila w wieloletnich staraniach o budowę kościerskiej obwodnicy. Czas płynął, a sceptyków przybywało. Jeszcze podczas uroczystej sesji Rady Miasta w dniu 10 września 2014 roku, na której  doszło do podpisania umowy pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku a firmą Strabag sp z.o.o. , słyszałem, że to kiełbasa wyborcza przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Jednak zgodnie z założonym planem budowa postępowała. Trwały prace projektowe i roboty przygotowawcze. Wiosną 2015 roku pojawił się ciężki sprzęt i powoli stało się dla wszystkich jasne, że niemożliwe przekształca się w realne kształty. Zima 2015/2016 roku okazała się na tyle łaskawa, że nie opóźniła prac. Rzetelnie przepracowano cały kolejny rok i kolejną zimę oraz całe tegoroczne jakże trudne bo wyjątkowo deszczowe lato, a jednak się udało.

Dzisiaj osobiście mam wielka satysfakcję, bo wszystkie lata kiedy to od 1994 roku mogłem współdecydować o rozwoju naszego miasta jako radny, burmistrz miasta, poseł na Sejm RP, budowa obwodnicy Kościerzyny była absolutnym priorytetem. Historię moich działań można znaleźć na mojej stronie internetowej w zakładce: OBWODNICA KOŚCIERZYNY

Przez ponad 20 lat starań na tej drodze spotkałem wielu wspaniałych ludzi, którzy w chwilach zwątpienia dodawali otuchy, wspierali, zachęcali do wytrwałości. Dzisiaj chciałbym im wszystkim bardzo podziękować. Radni wszystkich kadencji, pracownicy Urzędu Miejskiego w Kościerzynie, posłowie, ministrowie,  pracownicy administracji  samorządowej i rządowej, a w szczególności Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku to współtwórcy dzisiejszego sukcesu Kościerzyny. 


Jestem dumny, że dane mi było uczestniczyć w tym historycznym dla naszego miasta projekcie.

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt     alt

alt     alt

alt     alt     alt

alt     alt     alt

alt     alt     alt

alt

 


Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA