Sukces LGR Mòrénka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Lokalna Grupa Rybacka Mòrénka otrzyma z Unii Europejskiej ponad 31 mln zł na różne działania przeznaczone dla samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. Poseł Zdzisław Czucha na zaproszenie Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wziął udział w uroczystym podpisaniu umów na finansowanie działalności Pomorskich Lokalnych Grup Rybackich.

alt    alt    alt


Na temat sposobów wykorzystania tych środków i wdrażania osi 4 PO RYBY 2007-2013 dyskutowali członkowie Mòrénki na spotkaniu w Brusach w dniu 4 listopada. W obradach uczestniczył poseł Zdzisław Czucha, który kwestią rybactwa oraz możliwościami działania LGR zajmował się już kilkakrotnie. Warto przypomnieć jego wystąpienie w Parlamencie Europejskim dotyczące reformy wspólnej polityki rybołówstwa czy konferencję "Zrównoważony rozwój sektora rybackiego w latach 2007-2013", która odbyła się w lipcu 2009 roku we Wdzydzach. Poseł pełnił też funkcję przewodniczącego podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o organizacji rynku rybnego oraz przewodniczącego podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o rybołówstwie.

Członkami LGR
Mòrénka jest większość gmin powiatu kościerskiego. Cieszy, że dobra współpraca i porozumienie przynoszą konkretne efekty w postaci środków na rozwój społeczności lokalnych.

alt

Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA