O KASZUBII z członkami i sympatykami Klubu

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Z członkami i sympatykami KS KASZUBIA spotkał się 6 listopada Zdzisław Czucha. Rozmowy o kościerskiej piłce nożnej dotyczyły przede wszystkim przyszłości Klubu.

Dla zasłużonych działaczy sportowych, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przybyli na spotkanie, ważne okazały się takie tematy jak: szkolenie piłkarskiej młodzieży, zarządzanie i wykorzystanie obiektów sportowych, utrzymanie bazy sportowej, współpraca z innymi klubami, finansowanie sportu w Kościerzynie. Zdzisław Czucha zaprezentował gościom program Platformy Obywatelskiej dla Kościerzyny. Zwrócił się też z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety, która umożliwi jeszcze lepsze poznanie problemów kościerskiej piłki nożnej umożliwiając w przyszłości ich rozwiązanie.

"Skazani na III ligę". Taki tytuł ma artykuł opublikowany w portalu WeekendFm. Mateusz Dublinowski m.in. pisze:
W końcówce lat 90. Kaszubia była najlepszą drużyną piłkarską na Pomorzu. Łatkę „Władcy Północy” należało przypiąć właśnie kościerskiej drużynie, bo Arka Gdynia czy Lechia Gdańsk mogły się tylko uczyć od Kaszubii. A zawodnicy z trójmiasta z chęcią bronili barw zespołu z Kościerzyny. Kaszubia i jej kibice byli świadkami awansów Arki Gdynia, Lechii Gdańsk a ostatnio Chojniczanki Chojnice. Teraz są świadkami zmierzania ku wyższej klasie rozgrywkowej Drutex Bytovii Bytów. Cartusia Kartuzy, która w ostatnich latach wiedzie prym na Kaszubach, także jest w czołówce. A Kaszubia? Stoi w miejscu. Dekadę temu działacze otwarcie mówili, że drużyna nie może awansować, bo w Kościerzynie nie ma dobrego stadionu. Prawda. Gdy jednak stadion wybudowano, nie było już zawodników, którzy awans mogliby wywalczyć. A i zarząd klubu zbytnio nie starał się o awans. Kaszubia, to klub który zawsze należy do grona faworytów. Klub, który ma walczyć o najwyższy cel w lidze, czyli awans. Fani są już znudzeni tym czekaniem.

Warto rozmawiać o przyszłości kościerskiej piłki nożnej! Cały artykuł można przeczytać tutaj.


alt      alt
Copyright © 2010 Zdzislaw CZUCHA